تولید محصولات صنعتی با فرآوری ضایعات درخت نخل

شناسه : 5209591

تولید محصولات صنعتی با فرآوری ضایعات درخت نخل


توسط شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه انجام شد؛

توسط شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه انجام شد؛

تولید محصولات صنعتی با فرآوری ضایعات درخت نخل

 

 

 

«شرکت صنعت آفرین اسپرلوس» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهید چمران اهواز موفق به تولید محصولات صنعتی با استفاده از فرآوری ضایعات درخت نخل شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، علی بوعذار مدیر «شرکت صنعت آفرین اسپرلوس» در این باره، بیان کرد: محصولات تولیدشده در این شرکت از ضایعات مستقیم درخت نخل تولید می‌شود.

وی افزود: تاکنون محصولاتی ازجمله پالت‌های سقف کاذب، دستگیره‌های در، قطعات صنعتی و... در این شرکت تولیدشده و تمامی مراحل پژوهشی و آزمون آن موفق بوده است.

مدیرشرکت صنعت آفرین اسپرلوس بیان کرد: این طرح در راستای استفاده از ضایعات درخت نخل انجام‌شده است؛ این ضایعات شامل سعف، کرب، عثگ ... است که پس از تبدیل به مواد اولیه می‌تواند به محصولاتی در حوزه ساخت‌وساز، قطعات صنعتی، کشاورزی و ... تبدیل شود. در این زمینه هفته آینده کارگاه تولید دستگیره کمدهای دیواری و کابینت با استفاده از ضایعات نخیلات توسط شرکت صنعت آفرین اسپرلوس در شهرستان اهواز راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: طرح اولیه تولید محصولات صنعتی از ضایعات درخت نخل سال 1395 با راهنمایی برخی استادان دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز اجرا شد؛ در این دانشگاه نخل‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان از ضایعات آن‌ها استفاده کرد که خوشبختانه پس از آزمون‌وخطاهای بسیار امروز توانستیم به نتیجه دلخواه برسیم.

وی در پایان خواستار حمایت مسئولان استانی از این طرح شد و گفت: وجود نخلستان‌های وسیع در استان خوزستان و شهر اهواز می‌تواند در رونق صنعت فرآوری ضایعات از این درخت تاثیر بسزایی داشته باشد که امیدواریم این طرح هرچه بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.